mapa serveru 

 distribuce 

 o nás 

 kontakt 


16. 6. 2024
Vyhledávání
Novinky
Připravujeme
Zlevněné knihy
Autoři
Dotisky
Paperbacky
Biografie
Cestopis
Detektivky
Detektivky 3x
Dětské
Fantasy
Historie
Hobby
Hudba
Humor
Literatura
Literatura faktu
Mládež
Obrazové publikace
Ostatní
Poezie
Pro ženy
Romány
Thrillery
Komiksy
Kalendáře
Autoři
C. J. Sansom

Christopher John „C. J.“ Sansom je britský autor historických a detektivních románů. Narodil se roku 1952 ve skotském Edinburghu. Vystudoval univerzitu v Birminghamu, kde získal titul bakaláře a Ph.D. v oboru historie. Prošel řadou zaměstnání, doplnil si právnické vzdělání a otevřel si advokátní praxi. Poté převážila jeho dlouholetá touha psát prózu a stal se na plný úvazek spisovatelem.
Proslavil se sérií historických detektivek odehrávajících se v době vlády anglického krále Jindřicha VIII., jejichž hlavním hrdinou je londýnský právník Matthew Shardlake se svými pomocníky Markem Poerem a Jackem Barakem. Sansom jich napsal zatím pět, Dissolution (2003; č. Rozpuštění, 2009), Dark Fire (2004; č. Temný oheň, 2009), Sovereign (2006; č. Vladař, 2010), Revelation (2008) a Heartstone (2010; č. Trofej, 2011). Za Temný oheň autor získal v roce 2005 ocenění Ellis Peters Historical Dagger, které uděluje spisovatelská organizace Crime Writersʼ Association.
Mimoto Sansom napsal historický román Winter in Madrid (2006; č. Zima v Madridu, 2008), odehrávající se ve Španělsku na sklonku občanské války, a příběh z alternativní historie Dominion (2012, č. Nadvláda, 2014). Přestože autor za Nadvládu získal cenu Sidewise Award for Alternative History, současně vzbudila v Británii kontroverzní ohlas, neboť v něm Sansom líčí fiktivní příklon některých skutečných politiků k fašismu.
C. J. Sansom v současné době žije v Sussexu.

Více o autorovi a jeho knihách čtěte na www.cjsansombooks.com

Knihy od autora
Země mrtvých nadějí
C. J. Sansom
překlad: Antonín Otáhal
kategorie: Historie , Romány

 
Anglie se propadá do zmatků… Matthew Shardlake si našel práci jako právník ve službách Jindřichovy mladší dcery, princezny Alžběty a je vyslán k soudu v Norwichi. Vyšetřuje vraždu Edith Boleynové, manželky Johna Boleyna, vzdáleného příbuzného Alžbětiny matky. Tuší politické pozadí vraždy, ale důkazů je pramálo.
E-knihu a ukázku najdete zde.
Vázaná | 760 str. | 599 Kč Vyšla 17.10.2019
Lamentace
C. J. Sansom
překlad: Antonín Otáhal
kategorie: Historie , Romány

 
Královna skrývá tajemství, které žene Matthewa Shardlaka do víru intrik... Autor C. J. Sansom potvrzuje své nadání vystihnout ducha doby a předkládá další portrét tudorovské Anglie... Napínavé čtení, věrohodně zachycující atmosféru náboženských sporů, politických ambicí, krutosti a touhy po penězích.
Lamentace byla nejprodávanější knihou na britském trhu během podzimu-zimy 2014.
E-knihu a ukázku najdete zde.
vázaná | 536 str. | 399 Kč Vyšla 7.10.2015
Nadvláda
C. J. Sansom
překlad: Petruška Šustrová
kategorie: Historie , Romány

 
1952 – Británie je už dvanáct let pod nadvládou nacistů. Podaří se to Churchillovu odboji změnit?
Co kdyby se v roce 1940 nestal britským premiérem Wisnton Churchill, ale lord Halifax?
E-knihu a ukázku najdete zde.
vázaná | 552 str. | 399 Kč Vyšla 3.9.2014
Pokročilé


NAHORU
MAPA SERVERU

DISTRIBUCE

O NÁS

KONTAKT

© BB/art 2001. Site created by CZI, s.r.o