mapa serveru 

 distribuce 

 o nás 

 kontakt 


24. 1. 2021
Vyhledávání
Novinky
Připravujeme
Zlevněné knihy
Autoři
Dotisky
Paperbacky
Biografie
Cestopis
Detektivky
Detektivky 3x
Dětské
Fantasy
Historie
Hobby
Hudba
Humor
Literatura
Literatura faktu
Mládež
Obrazové publikace
Ostatní
Poezie
Pro ženy
Romány
Thrillery
Komiksy
Kalendáře
Autoři
John Wyndham

John Beynon Harris, milovníkům vědecko-fantastické literatury mnohem známější jako John Wyndham, se narodil roku 1903 jako syn kovářovy dcery a advokáta z Jižního Walesu. První dětská léta prožil v poklidném Edgbastonu v Birminghamu, ale po rozchodu rodičů začal putovat z jednoho kouta Anglie do druhého. Vystřídal tak několik soukromých přípravek, až nakonec v letech 1918–1921 zakotvil na známé střední škole v Bedales. Vyššího vzdělání už nedosáhl, z finančních důvodů si je nemohl dovolit. Po odchodu z Bedaleské školy hledal uplatnění v nejrůznějších oborech včetně práv, zemědělství, obchodu a reklamy. Po roce 1925 se odvážil nastoupit na dráhu profesionálního spisovatele, ale jeho fantastické povídky a detektivní romány, publikované takřka výhradně ve Spojených státech, příliš velký ohlas nevyvolaly. Ve sci-fi literatuře se Wyndham výrazně prosadil až po druhé světové válce, v níž sloužil zprvu jako vojenský cenzor a později v řadách Královského spojovacího vojska. Stalo se tak románem Den trifidů (The Day of the Triffids, 1951), který vznikl na podkladě dvou jeho starších povídek. Následovaly romány Kraken se probouzí (The Kraken Wakes, 1953), Kukly (The Chrysalids, 1955), Midwichské kukačky (The Midwich Cuckoos, 1957), Volání hvězd (The Outward Urge, 1959), Trampoty s lišejníkem (Trouble with Lichen, 1960) a konečně Chocky (1968). Vedle těchto románů, jež Wyndhama rychle povýšily na klasika vědecko-fantastického žánru a přivedly jej i do školních čítanek anglických dětí, vydal ještě dvě pozoruhodné sbírky povídek, Vzpomeňte si na mravence (Consider Her Ways) a Semena času (The Seeds of Tme; obě 1956). V posledních letech života se stal John Wyndham členem předsednictva PEN klubu a podílel se na přípravě několika mezinárodních setkání spisovatelů vědecko-fantastické literatury. Zemřel v lednu 1969.

Knihy od autora
Den trifidů
John Wyndham
překlad: Jaroslav Kořán
kategorie: Fantasy , Romány

 
Legendární sci-fi román o tom, jak neznámý roj meteoritů způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny „trifidi“, které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklosti, aby čtenářsky přitahoval.
Obálka: Karel Jerie
E-knihu a ukázku najdete zde.
brožovaná | 272 str. | 269 Kč Vyšla 5.12.2014
Den trifidů
John Wyndham
překlad: Jaroslav Kořán
kategorie: Romány , Fantasy

 
Legendární sci-fi román o tom, jak neznámý roj meteoritů způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny ”trifidi”, které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklosti, aby čtenářsky přitahoval.
Obálka a ilustrace: Alois Křesala
vázaná | 283 str. | 229 Kč není skladem
Pokročilé

Knihy od autora:

NAHORU
MAPA SERVERU

DISTRIBUCE

O NÁS

KONTAKT

© BB/art 2001. Site created by CZI, s.r.o