mapa serveru 

 distribuce 

 o nás 

 kontakt 


20. 6. 2024
Vyhledávání
Novinky
Připravujeme
Zlevněné knihy
Autoři
Dotisky
Paperbacky
Biografie
Cestopis
Detektivky
Detektivky 3x
Dětské
Fantasy
Historie
Hobby
Hudba
Humor
Literatura
Literatura faktu
Mládež
Obrazové publikace
Ostatní
Poezie
Pro ženy
Romány
Thrillery
Komiksy
Kalendáře
Autoři
Kurt Busiek

Americký komiksový autor a scenárista. Narodil se v roce 1960 v Bostonu ve státu Massachusetts. Vyrůstal v různých městech bostonské aglomerace; ve městě Lexington se spřátelil se Scottem McCloudem (autor Jak rozumět komiksu, česky BB/art, 2008). Busiek v dětství komiksy nečetl, protože jeho rodiče je neschvalovali; objevil je až ve svých 14 letech, kdy se mu dostal do ruky Daredevil #120.
Busiek pracuje jako scenárista pro Marvel, DC Comics i pro Dark Horse Comics, přičemž jeho vůbec první profesionální zakázkou byl krátký příběh The Price You Pay pro sešit Green Lantern #162 (1983), který ilustroval Richard Howell. Později vytvořil i samostatnou vlastní sérii Kurt Busiek’s Astro City (vycházela v letech 1995–2000). Příběhy Avengers psal celkem čtyři roky.
Za své scénáře obdržel Eisner i Harvey Award. Jeho rukama prošel snad každý komiksový superhrdina, na kterého si vzpomenete. V našem prostředí jsme se s ním jako se scenáristou mohli setkat zatím v komiksu Conan – Dcera pána mrazu (Comics Centrum, 2006).

Knihy od autora
Pokročilé


NAHORU
MAPA SERVERU

DISTRIBUCE

O NÁS

KONTAKT

© BB/art 2001. Site created by CZI, s.r.o