mapa serveru 

 distribuce 

 o nás 

 kontakt 


27. 5. 2024
Vyhledávání
Novinky
Připravujeme
Zlevněné knihy
Autoři
Dotisky
Paperbacky
Biografie
Cestopis
Detektivky
Detektivky 3x
Dětské
Fantasy
Historie
Hobby
Hudba
Humor
Literatura
Literatura faktu
Mládež
Obrazové publikace
Ostatní
Poezie
Pro ženy
Romány
Thrillery
Komiksy
Kalendáře
Autoři
Tomáš Kučerovský

Tomáš Kučerovský (*1974) absolvoval Fakultu architektury VUT v Brně. Pracoval jako hlavní grafik herní společnosti Altar Interactive, v současné době se živí jako výtvarník na volné noze. Podílel se na počítačových hrách Original War, UFO: Aftermath, Moscow Rhapsody ad. Jeho ilustrace se objevily v časopisech jako Ikarie, Fantázia či Rozrazil, na knižních obálkách pracoval pro nakladatelství Návrat, Straky na vrbě, Albatros aj. Příležitostně navrhuje obaly hudebních CD a plakáty pro brněnské HaDivadlo. V roce 2001 spoluzaložil komiksový sborník AARGH!. Pro Kučerovského komiksovou tvorbu je charakteristické minimální užívání textu, časté střídání technik a poetické, lyrizující náměty. Komiksy otiskl v časopisech Tamto, Reflex, Crew nebo Era 21, delší čas spolupracoval s novinami Deník, pro něž kreslil stripovou sérii Fantomas. Jeho kreslené příběhy dále vyšly v Polsku, Makedonii, Itálii, Japonsku a Singapuru; zážitky z mezinárodního komiksového workshopu v poslední ze zmiňovaných zemí později zpracoval v samostatném komiksovém albu.
V antologii Inseminátor otiskl příběh Vzlety a pády, za který v roce 2005 získal českou komiksovou cenu pro nejlepšího kreslíře. Kromě toho obdržel ocenění za kulturu výtvarného projevu na Mezinárodním festivalu komiksu 2002 v Lodži, cenu pro nejlepší alternativní komiks na Mezinárodním salonu mladého komiksu 2003 v Bělehradě a Encouragement Award na Euroconu 2005 v Glasgow.

Knihy od autora
Green Arrow 4: Město pod hvězdou
Juan Ferreyra, Tomáš Kučerovský, Benjamin Percy
překlad: Changer the Elder
kategorie: Komiksy

 
Vydání s variantní obálkou od českého výtvarníka Tomáše Kučerovského.
Seattlu vládne chaos... Může Oliver Queen se svým týmem město zachránit a vyřídit Devátý kruh jednou provždy? Nebo snad Devátý kruh své divoké řádění úspěšně završí a konečně zničí Seattle i Green Arrowa?
brožovaná | 200 str. | 299 Kč Vyšla 3.7.2019
Pokročilé


NAHORU
MAPA SERVERU

DISTRIBUCE

O NÁS

KONTAKT

© BB/art 2001. Site created by CZI, s.r.o