mapa serveru 

 distribuce 

 o nás 

 kontakt 


20. 6. 2024
Vyhledávání
Novinky
Připravujeme
Zlevněné knihy
Autoři
Dotisky
Paperbacky
Biografie
Cestopis
Detektivky
Detektivky 3x
Dětské
Fantasy
Historie
Hobby
Hudba
Humor
Literatura
Literatura faktu
Mládež
Obrazové publikace
Ostatní
Poezie
Pro ženy
Romány
Thrillery
Komiksy
Kalendáře
Autoři
Sue Limb

První, co kdy Sue Limb napsala, bylo „S“ a dodnes je to její nejoblíbenější písmenko. Jako batole čmárala po zdech, ale ve škole dostala sešity a začala je zaplňovat příběhy o dětech, které žijí samy na ostrovech a prožívají dobrodružství na lodích a se psy. Sue Limb byla sice uličnice, ale zároveň taky pěkný zbabělec a měla hrůzu z lodí, psů, ostrovů a dobrodružství. Brzy však zjistila, že díky psaní může prožívat jiné životy a přitom mít nohy v suchu.
Jako teenager si uvědomila, že když člověk dokáže lidi rozesmát, nevšimnou si, jaký je podivín. Zjistila, že pomocí komedie se dají zvládat nepříjemnosti, které se v životě stávají, jako třeba stud nebo úzkost. Navzdory své lásce ke komedii a psaní však tyto náznaky z vesmíru ignorovala a krátce se pokusila živit jako učitelka. Sue nesnáší, když má někomu něco nařizovat (dokonce i její pes se musel naučit sednout a aportovat sám od sebe), čímž byly její dny ve třídě sečteny a z Ministerstva školství radši utekla.
Psaní pro teenagery vždycky tvořilo důležitou součást Sueina pracovního života, asi hlavně proto, že si sama pořád ještě nepřipadá dospělá. V posledních letech se zabývá psaním knížek o náctileté Jess Jordanové a do dob svého raného dětství se vrátila v sérii o malé rošťandě Ruby Rogersové.
Sue Limb žije na farmě v divoké, skalnaté a odlehlé části Gloucestershire, a když zrovna nepíše, tak nejradši tráví čas venku péčí o rostliny a zvířata. Více informací naleznete na stránkách:

Více informací naleznete na stránkách:
www.suelimb.co.uk a http://www.jessjordan.co.uk

Knihy od autora

Články o autorovi:
11.7.2012 - Poznejte Sue Limb pomocí dotazníku!
Pokročilé


NAHORU
MAPA SERVERU

DISTRIBUCE

O NÁS

KONTAKT

© BB/art 2001. Site created by CZI, s.r.o