mapa serveru 

 distribuce 

 o nás 

 kontakt 


16. 6. 2024
Vyhledávání
Novinky
Připravujeme
Zlevněné knihy
Autoři
Dotisky
Paperbacky
Biografie
Cestopis
Detektivky
Detektivky 3x
Dětské
Fantasy
Historie
Hobby
Hudba
Humor
Literatura
Literatura faktu
Mládež
Obrazové publikace
Ostatní
Poezie
Pro ženy
Romány
Thrillery
Komiksy
Kalendáře
Autoři
Joe Sacco

Joe Sacco se narodil na Maltě roku 1960. Nejdřív se s ním rodiče přestěhovali do Austrálie a nakonec se roku 1972 usadili v Los Angeles. Živě si pamatuje, jak si jako dítě kupoval válečné komiksy a reprinty časopisu Mad z padesátých let. V roce 1981 absolvoval studium žurnalistiky na Oregonské státní univerzitě. Téhož roku dostal z časopisu RAW první oznámení o nepřijetí rukopisu, s douškou, že jeho strip „takřka vyšel“.
V osmdesátých letech Joe dál hodně cestoval, žil v Evropě a na Maltě. Pracoval jako karikaturista a redaktor pro různá nakladatelství a mimo jiné i pro Comics Journal. Na Blízký východ se poprvé vydal v roce 1991 a z Izraele a okupovaných území si odvezl materiál, z něhož později vznikl přelomový komiks Palestina (1995, Fantagraphics, č. 2007). Následujícího roku za něj dostal prestižní Americkou knižní cenu.
Roku 1995, těsně před koncem války v Bosně, se Sacco vydal do Sarajeva a přilehlých oblastí. Tam začal pracovat na knize Bezpečná zóna Goražde (2000, Fantagraphics, č. 2007), v níž ostře odsoudil politickou nemohoucnost a špatně naplánované operace OSN za bosenského konfliktu. Do Bosny nadále jezdí a píše o tamější situaci; naposledy své zkušenosti zúročil v knize Šíbr (2003, D&Q, č. 2009).
Saccovo dílo bylo vystavováno v galeriích a na univerzitách po celém světě. Autor rovněž uspořádal řadu přednášek o politických konfliktech, novinářství a komiksovém umění.

Knihy od autora
Zaplatit zemi
Joe Sacco
překlad: Viktor Janiš
kategorie: Komiksy

 
Dědic Roberta Crumba a Arta Spiegelmana přichází s mistrovským dílem komiksové novinařiny o severoamerických domorodcích, těžbě surovin a našemu dluhu vůči přírodě.
vázaná | 272 str. | 699 Kč Vyšla 2.3.2022
Pokročilé

Knihy od autora:

NAHORU
MAPA SERVERU

DISTRIBUCE

O NÁS

KONTAKT

© BB/art 2001. Site created by CZI, s.r.o