mapa serveru 

 distribuce 

 o nás 

 kontakt 


24. 4. 2024
Vyhledávání
Novinky
Připravujeme
Zlevněné knihy
Autoři
Dotisky
Paperbacky
Biografie
Cestopis
Detektivky
Detektivky 3x
Dětské
Fantasy
Historie
Hobby
Hudba
Humor
Literatura
Literatura faktu
Mládež
Obrazové publikace
Ostatní
Poezie
Pro ženy
Romány
Thrillery
Komiksy
Kalendáře
KNIHA
Dlouhá cesta dolů (A Long Way Down)
Nick Hornby
překlad: Michal Prokop
kategorie: Romány , Humor
Vyšla 2.4.2014
stran: 280
vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7461-484-2
cena: 269 Kč po slevě 134 Kč

Věčně opálený Martin Sharp je zkrachovalý moderátor ranního televizního pořadu, jenž měl všechno, co si muž může přát – děti, ženu, báječný domov, skvělou práci –, a o všechno přišel. Sebevražda je pro Martina logickou a přiměřenou reakcí na život, který se nedá žít. Maureen nemá toho večera jinou možnost, protože Matty zůstal doma. Nikdy nebyl schopen běžných věcí, které děti dělávají – třeba chodit nebo mluvit –, a jeho milující matka Maureen se s tím již nedokáže vyrovnat. A tak se tato svědomitá katolička odhodlá spáchat „nejtěžší ze všech hříchů“.
Také Jess je připravená skočit a absolvovat krátký let. Na střechu ji dohnaly zlomené srdce, osamělost, úzkost dospívání, sedm koktejlů a dva silné ležáky.
Poslední je JJ – vysoký, elegantní Američan, jenž vypadá jako rocková hvězda a někdy si myslí, že jako rocková hvězda hraje na kytaru –, který klesá pod tíhou hromady svých problémů a přináší pizzu.
Čtyři neznámí lidé, kteří byli ještě před chvílí přesvědčeni, že jsou sami a se vším skoncují, se rozdělí o pizzu a dají se do řeči – jen aby nakonec zjistili, že mají společného dokonce ještě méně, než se zprvu zdálo.

Vtipný, smutný a hluboce dojemný román Nicka Hornbyho klade několik závažných otázek: o životě a smrti, o cizincích a přátelství, o lásce a bolesti a o tom, zda člověk díky skupince ztroskotanců a pizze opravdu může překonat dlouhou a temnou noc v duši.

„Knihám Nicka Hornbyho prostě porozumíte. Dívají se vám zpříma do očí a hlasem, jež nikdy nezesiluje kvůli upoutání pozornosti, vyprávějí sympatické pravdy o životech, které se, jste-li upřímní, možná podobají tomu vašemu.“
Observer

„Hornbyho cílem je opravdovost. Stejně jako všichni dobří humoristé využívá vtip k tomu, aby se dostal hlouběji, nikoli aby před něčím uhýbal.“
Daily Telegraph

„Hornby píše vtipným a neotřelým jazykem, který vykresluje mužské i ženské slabůstky s humornou přesností.“
Guardian

„Jeho hlas je příjemně beletristický: lidský, pobavený, vnímavý, bez špetky domýšlivosti. Píše mimořádně dobře.“
The Times

E-knihu a ukázku najdete zde.

Názory:
Přečíst vybrané | Přečíst vše | Přidat

Pokročilé

O autorovi - Nick Hornby

NAHORU
MAPA SERVERU

DISTRIBUCE

O NÁS

KONTAKT

© BB/art 2001. Site created by CZI, s.r.o